Так, 13 березня набув чинності наказ Міністерства охорони здоров’я №157, що скасовує низку первинних форм медичної документації, повідомили у прес-службі Міністерства охорони здоров’я.
«Тепер медичні працівники не зобов’язані заповнювати, обробляти і зберігати облікові форми, які вже давно втратили свою актуальність, але роками продовжували залишатися рудиментом радянської папероорієнтованої системи охорони здоров’я», – йдеться в повідомленні.
Так, міністерство скасувало медичні карти для студентів і для дітей, для школи або дитячого садка, талони на прийом до лікаря, карти амбулаторного пацієнта і талони для реєстрації діагнозів, контрольну карту диспансерного спостереження і книгу записів викликів лікарів додому.
У новому журналі реєструються звернення всіх пацієнтів в амбулаторії та вдома. Для кожного звернення кодується причина звернення пацієнта, код діагнозу і дії лікаря згідно кодам ІСРС-2.
«Протягом десятиліть лікарі, медсестри та працівники реєстратури заповнювали вручну стоси паперів. Вони не мали практичної необхідності, але займали купу сил лікарів, години очікування пацієнтів і гектари лісу. Однак на відміну від лісу, який можна виростити знову, не можна повернути час лікарів і пацієнтів», – заявила в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун у Facebook.